Każdy kolejny rok to nowe rekordy temperatur. To pokazuje, że wciąż robimy za mało, by ratować nie tylko planetę, ale i samych siebie. Wysokie temperatury to nie tylko huragany i pożary, ale także wzrost śmiertelności z powodu chorób układu krążenia. Tym bardziej szokujące są doniesienia o kolejnych światowych liderach negujących fakt istnienia zjawiska ocieplenia klimatycznego. Unia walcząca w poojedynkę jest już na samym początku skazana na porażkę. Regulanie odbywają się kolejne konferencje COP Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie zazwyczaj wygrywa zgniły kompromis, który nie sasyfkacjonuje nikogo, a już na pewno nie przyczynia się do poprawy sytuacji. Potrzeba konkretnych decyzji i silnych sojuszy na rzecz walki ze ociepleniem klimatu.
Kategoria: Written statement (pisemne oświadczenie)



