Interwencja dot. ulicy Łódzkiej w Krakowie

data rozpoczęcia sprawy: 

30 Styczeń, 2012

miejsce: 

Kraków

TAGI: 

Podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami Krakowa pani poseł została poproszona o pomoc w sprawie ul. Łódzkiej na osiedlu Kliny w Krakowie. Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynika, że ulica Łódzka miała wyjazd do ul. Zakopiańskiej. Jednak po ugodzie z właścicielem posesji przy ul. Zakopiańskiej, miasto wytyczyło nowy wyjazd przez ul. Pronaszków, a wyjazd bezpośredni na ul. Zakopiańską został zamknięty. Władze Miasta Krakowa w drodze uchwały zobowiązały się do wykupienia działek pod nowo wytyczoną ulicę i z tego wywiązuję, sukcesywnie wykupując działki pod ulicę.
Miasto jest już w posiadaniu prawie 2/3 ulicy Łódzkiej. Ostatnie nie wykupiona część drogi, to działki, których właściciele są w rozdrobnieniu i na każdego z nich przypada ułamkowa część działki. Stąd powstała sytuacja patowa.

Pani poseł w tej sprawie skierowana pismo zarówno do pani Joanny Niedziałkowskiej – Dyrektor Naczelnej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz pismo do pani Marty Witkowicz – Dyrektor Wydziału Skarbu Miasta w Urzędzie Miasta Krakowa.
pismo do ZIKIT - Łodzka new.pdf

pismo do Wydział Skarbu Miasta - Łodzka.pdf