III Rajd Polski Kobiet

Pani poseł została twarzą III edycja Rajdu Polski Kobiet. Impreza odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2013r. w Warszawie i jej organizoterem jest Fundacja Teraz Kobiety. Tradycyjnie rajd przyjmie  formułę off-roadu z elementami wyścigów szosowych. Do sportowej rywalizacji stanie kilkadziesiąt załóg, w składzie, których znajdą się m.in. popularne aktorki, piosenkarki, celebrytki i sportowcy.

Sportowy duet wraz z Jagną Marczułajtis-Walczak stworzy Wojtek Chuchała, który również będzie aktywnie wspierał III edycję Rajdu Polski Kobiet. Kierowca Platinum Subaru Rally Team mimo młodego wieku należy do ścisłej czołówki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Celem Imprezy jest  zwiększenie świadomości Kobiet w Polsce w zakresie profilaktyki leczniczej oraz wykonywania cyklicznych badań profilaktycznych w celu wczesnego wykrywania zmian nowotworowych. Podczas III edycji Rajdu Polski Kobiet uczestniczki przeprowadzą badania mammograficzne i cytologiczne w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Na całej trasie Rajdu rozlokowane będą mammobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy okolicznych miejscowości.

 

piątek, Czerwiec 21, 2013

dokumenty: