Polityk

Jagna Marczułajtis-Walczak
ur. 15.12.1978 Zakopane
stan cywilny: mężatka, dwie córki Jagoda (ur.2002) i Iga (ur.2008) i syn Andrzej (2016)

Swoją przygodę z polityką rozpoczęłam w 2010 roku, kiedy startowałam z listy Platformy Obywatelskiej z miejsca 10 na Radną Sejmiku Województwa Małopolskiego. Praca w Sejmiku była dla mnie niewątpliwie nowym doświadczeniem, ale także dała mi możliwość zaangażowania się w  szereg inicjatywach wspierających rozwój naszego Regionu m.in. opracowanie „Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020”. Będąc radną w sejmiku udało mi się także zrealizować projekt, który był moją własną inicjatywą - „Jeżdżę z głową”. Program ten dedykowany jest uczniom z klas trzecich szkół podstawowych, nastawiony jest na naukę jazdy na nartach i snowboardzie. Uczy zasad bezpieczeństwa na stoku, nawyku jazdy w kaskach i dbania o środowisko. Moim marzeniem byłoby przeprowadzenie tego programu na skalę ogólnopolską.

Następnie w 2011r. z listy Platformy Obywatelskiej ponownie startowałam z miejsca 10, tym razem do Sejmu – uzyskując mandat poselski  z wynikiem 7 289 głosów. W swoim działaniu chciałabym działać przede wszystkim w zakresie sportu, turystyki i edukacji. Jestem członkiem sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Podkomisji Stałej do spraw turystyki, a także czlonkiem Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Do dnia 21.01.2013r. byłam członkiem delegacji parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jestem przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Olimpijskiego, członkiem Małopolskiego Zespołu Parlamentarnego, Parlamentarnego Zespołu Sportowego, Parlamentarnego Zespołu Sportu Szkolnego.

Od października 2012r. pełnię funkcję Przewodniczącej Komitetu Aplikacyjnego "ZIO Kraków 2022".

Prywatnie bardzo lubię spędzać czas z mężem Andrzejem i moimi ukochanymi córkami – Jagodą i Igą. Ponadto po intensywnej pracy regeneruję się, jeżdżąc konno, stąd  każdą wolną chwilę lubię spędzać w siodle. Obecnie mam konia czystej krwi arabskiej o imieniu Equidora. Drugą moja pasją są motocykle, zwłaszcza te szybkie. W swoim życiu miałam kilka motocykli, ale gdy zdecydowałam się na Jagódkę, to chwilowo zrezygnowałam z jazdy. Uwielbiam też sporty wodne takie jak windsurfing, narty wodne, żagle. Moim marzeniem jest nauczyć się pływać na kite-surfingu.