Zostałam ambasadorką projektu „Dwutorowej kariery” realizowanego przez Akademicki Związek Sportowy
Młode, sportowo uzdolnienie osoby bardzo często muszą stawać przed wyborem, czy poświęcić się sportowi, czy zdobyć wykształcenie? W innych krajach europejskich uczelnie zwykle godzą się na indywidualny tok studiów pozwalający na połączenie nauki z treningiem, istnieją też projekty rządowe wspierające te działania, np. w Holandii państwo stworzyło nowe kierunki studiów, a w Luksemburgu wykupiono specjalne ubezpieczenia dla wyczynowych sportowców. Akademicki Związek Sportowy wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki również postanowiły wspomóc sportowców stąd program „Dwutorowa kariera”.
Program „Dwutorowa kariera” polega na umożliwieniu młodym, kończącym zawodową karierę ludziom w rozwoju zawodowym czy znalezieniu pracy w innej branży. Dla zawodowych sportowców największy problem stanowi pogodzenie treningów z nauką czy też z późniejszą pracą zawodową.
W tym celu została stworzona grupa ekspercka składająca się z praktyków sportowych i ekspertów z dziedziny sportu i zarządzania, która ma zająć się opracowaniem systemu wparcia dla sportowców łączących naukę ze sportem oraz dla sportowców kończących wyczynowy sport z powodu wieku czy kontuzji.
Utalentowanych sportowców na polskich uniwersytetach jest z pewnością wielu, należy więc umożliwić im równomierny rozwój. Dlatego z ogromną przyjemnością obejmuję patronatem akcję Akademickiego Związku Sportowego.