Ambasadorka projektu „Dwutorowa kariera” realizowanego przez Akademicki Związek Sportowy

Zostałam ambasadorką projektu „Dwutorowej kariery” realizowanego przez Akademicki Związek Sportowy

Młode, sportowo uzdolnienie osoby bardzo często muszą stawać przed wyborem, czy poświęcić się sportowi, czy zdobyć wykształcenie? W innych krajach europejskich uczelnie zwykle godzą się na indywidualny tok studiów pozwalający na połączenie nauki z treningiem, istnieją też projekty rządowe wspierające te działania, np. w Holandii państwo stworzyło nowe kierunki studiów, a w Luksemburgu wykupiono specjalne ubezpieczenia dla wyczynowych sportowców. Akademicki Związek Sportowy wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki również postanowiły wspomóc sportowców stąd program „Dwutorowa kariera”.

Program „Dwutorowa kariera” polega na umożliwieniu młodym, kończącym zawodową karierę ludziom w rozwoju zawodowym czy znalezieniu pracy w innej branży.  Dla zawodowych sportowców największy problem stanowi pogodzenie treningów z nauką czy też z późniejszą pracą zawodową.
W tym celu została stworzona grupa ekspercka składająca się z praktyków sportowych i ekspertów z dziedziny sportu i zarządzania, która ma zająć się opracowaniem systemu wparcia dla sportowców łączących naukę ze sportem oraz dla sportowców kończących wyczynowy sport z powodu wieku czy kontuzji.

Utalentowanych sportowców na polskich uniwersytetach jest z pewnością wielu, należy więc umożliwić im równomierny rozwój. Dlatego z ogromną przyjemnością obejmuję patronatem akcję Akademickiego Związku Sportowego. 

poniedziałek, Wrzesień 22, 2014

dokumenty: